Louisville Ladder
FW2415
Safegard™ Nonconductive Mobile Maintenance Platform Series FW
Item #102075974
- Mobile Maintenance Platform
- Fiberglass
- 15' Size
- 1 Person w/24" x 17" Platform
| Type | Platform |
| Platform Size | 24" x 17" |
| Bottom Width | 39 1/2 in |
| Approximate Cubes | 89 |
| Material | Fiberglass |
| Step Type | Flat Step |
| Caster Dia. | 5 in |
| Capacity | 300 lb |
| Length [Max] | 148.938 in |
| Height (Max) Text | 11 ft 11 in |
| Hand Rail Height | 15.41667 ft |
| Approximate Spread | 148 15/16 in |
| Step Size | 5 in |
| Size | 14 ft |
| Weight | 544.009 LB |
| EAN or UPC | 728865060426 |
