- Cup Bearing
- 2 11/16 in Outside Diameter
- 7/8 in Cup Width
| Material | Case Carburized Steel |
| Origin | Cups |
| Bearing Width | 1 1/16 in |
| Bearing Type | Cup |
| Cup Width | 7/8 in |
| Housing Fillet Radius [Max] | 0.06 in |
| Weight | 0.373 LB |
| EAN or UPC | 4547359522600 |
| Material | Case Carburized Steel |
| Origin | Cups |
| Bearing Width | 1 1/16 in |
| Bearing Type | Cup |
| Cup Width | 7/8 in |
| Housing Fillet Radius [Max] | 0.06 in |
| Weight | 0.373 LB |
| EAN or UPC | 4547359522600 |