- Cup Bearing
- 47 mm Outside Diameter
- 12 mm Cup Width
| Bearing Type | Cup |
| Housing Shoulder Diameter - X (MAX) | 44 |
| Cup Width | 12 mm |
| Material | Case Carburized Steel |
| Housing Shoulder Diameter - Z (MAX) | 41.5 |
| Bearing Width | 15.25 mm |
| Housing Fillet Radius [Max] | 1 mm |
| Weight | 0.105 LB |
| EAN or UPC | 4547359525694 |

