- Cup Bearing
- 80 mm Outside Diameter
- 15.5 mm Cup Width
| Bearing Width | 20 mm |
| Housing Shoulder Diameter - Z (MAX) | 74.5 |
| Cup Width | 15.5 mm |
| Housing Fillet Radius [Max] | 1 mm |
| Bearing Type | Cup |
| Material | Through Hardened Steel |
| Housing Shoulder Diameter - X (MAX) | 77 |
| Weight | 1.058 LB |
| EAN or UPC | 4547359528121 |

