- Cup Bearing
- 75 mm Outside Diameter
- 20.5 mm Cup Width
| Bearing Type | Cup |
| Housing Shoulder Diameter - Z (MAX) | 66.5 |
| Housing Fillet Radius [Max] | 1.5 mm |
| Housing Shoulder Diameter - X (MAX) | 71 |
| Cup Width | 20.5 mm |
| Bearing Width | 26 mm |
| Material | Case Carburized Steel |
| Weight | 0.342 LB |
| EAN or UPC | 4550253055693 |

