- Cone Bearing
- 3 3/4 in Inside Diameter
- 1.43 in Cone Width
| Bearing Type | Cone |
| I.D. | 3 3/4 in |
| Bore Type | Round Bore |
| Temperature Range [Max] | 250 °F |
| Material | Case Carburized Steel |
| Temperature Range [Min] | -40 °F |
| Cone Width | 1.43 in |
| Shaft Fillet Radius [Max] | 0.200 in |
| Load Center | -0.1 in |
| Weight | 0.0 LB |
| EAN or UPC | 4547359886252 |

