- Cup Bearing
- 12 1/4 in Outside Diameter
- 2 9/16 in Cup Width
| Bearing Type | Cup |
| Housing Fillet Radius [Max] | 0.25 in |
| Housing Shoulder Diameter - X (MAX) | 10.08 |
| Cup Width | 2.5625 in |
| Material | Case Carburized Steel |
| Bearing Width | 3.25 in |
| Weight | 18.96 LB |
| EAN or UPC | 4547359794748 |

