- Cone Bearing
- 9 1/8 in Inside Diameter
- 4 7/16 in Cone Width
| Cone Width | 4 7/16 in |
| I.D. | 9 1/8 in |
| Material | Case Carburized Steel |
| Bearing Type | Cone |
| Bore Type | Round Bore |
| Factor | 1.95 |
| Temperature Range [Min] | -40 °F |
| Shaft Fillet Radius [Max] | 1/4 in |
| Temperature Range [Max] | 250 °F |
| Weight | 75.0 LB |
| EAN or UPC | 4547359079265 |

