- Cup Bearing
- 9 in Outside Diameter
- 1 1/2 in Cup Width
| Bearing Width | 2 1/8 in |
| Cup Width | 1 1/2 in |
| Bearing Type | Cup |
| Housing Shoulder Diameter - X (MAX) | 9.96 |
| Housing Fillet Radius [Max] | 0.25 in |
| Material | Case Carburized Steel |
| Weight | 15.432 LB |
| EAN or UPC | 4547359888805 |

