- Cup Bearing
- 19 1/4 in Outside Diameter
- 2 15/16 in Cup Width
| Material | Case Carburized Steel |
| Cup Width | 2.9375 in |
| Housing Fillet Radius [Max] | 0.13 in |
| Bearing Width | 3.75 in |
| Bearing Type | Cup |
| Origin | Cups |
| Weight | 82.0 LB |
| EAN or UPC | 4547359651430 |
| Material | Case Carburized Steel |
| Cup Width | 2.9375 in |
| Housing Fillet Radius [Max] | 0.13 in |
| Bearing Width | 3.75 in |
| Bearing Type | Cup |
| Origin | Cups |
| Weight | 82.0 LB |
| EAN or UPC | 4547359651430 |