- Cone Bearing
- 6 3/4 in Inside Diameter
- 2 5/8 in Cone Width
| Temperature Range [Min] | -40 °F |
| Shaft Fillet Radius [Max] | 0.140 in |
| Bearing Type | Cone |
| I.D. | 6 3/4 in |
| Material | Case Carburized Steel |
| Load Center | 0.34 in |
| Temperature Range [Max] | 250 °F |
| Cone Width | 2 5/8 in |
| Bore Type | Round Bore |
| Factor | 1.49 |
| Weight | 0.0 LB |
| EAN or UPC | 4547359887815 |

