- Cup Bearing
- 3.543 in Outside Diameter
- 0.807 in Cup Width
| Bearing Width | 1.025 in |
| Material | Case Carburized Steel |
| Origin | Cups |
| Cup Width | 0.807 in |
| Bearing Type | Cup |
| Housing Fillet Radius [Max] | 0.02 in |
| Weight | 0.472 LB |
| EAN or UPC | 4547359479331 |
| Bearing Width | 1.025 in |
| Material | Case Carburized Steel |
| Origin | Cups |
| Cup Width | 0.807 in |
| Bearing Type | Cup |
| Housing Fillet Radius [Max] | 0.02 in |
| Weight | 0.472 LB |
| EAN or UPC | 4547359479331 |