- Cup Bearing
- 4.331 in Outside Diameter
- 0.807 in Cup Width
| Bearing Width | 1.066 in |
| Origin | Cups |
| Bearing Type | Cup |
| Cup Width | 0.807 in |
| Housing Shoulder Diameter - Z (MAX) | 3.86 |
| Housing Fillet Radius [Max] | 0.1 in |
| Housing Shoulder Diameter - X (MAX) | 4.13 |
| Material | Case Carburized Steel |
| Weight | 0.657 LB |
| EAN or UPC | 4547359479690 |

