- Cone Bearing
- 4 in Inside Diameter
- 0.844 in Cone Width
| Temperature Range [Max] | 250 °F |
| Material | Case Carburized Steel |
| Load Center | 0.11 in |
| Shaft Fillet Radius [Max] | 0.060 in |
| Cone Width | 0.844 in |
| Bore Type | Round Bore |
| Bearing Type | Cone |
| I.D. | 4 in |
| Temperature Range [Min] | -40 °F |
| Weight | 1.237 LB |
| EAN or UPC | 4547359483055 |

