- Cup Bearing
- 3 1/4 in Outside Diameter
- 0.73 in Cup Width
| Housing Fillet Radius [Max] | 0.03 in |
| Material | Case Carburized Steel |
| Bearing Type | Cup |
| Bearing Width | 0.911 in |
| Cup Width | 0.73 in |
| Origin | Cups |
| Weight | 0.344 LB |
| EAN or UPC | 4547359481181 |
| Housing Fillet Radius [Max] | 0.03 in |
| Material | Case Carburized Steel |
| Bearing Type | Cup |
| Bearing Width | 0.911 in |
| Cup Width | 0.73 in |
| Origin | Cups |
| Weight | 0.344 LB |
| EAN or UPC | 4547359481181 |