- Cup Bearing
- 10.875 in Outside Diameter
- 2 7/8 in Cup Width
| Material | Case Carburized Steel |
| Bearing Type | Cup |
| Housing Fillet Radius [Max] | 0.03 in |
| Origin | Cups |
| Cup Width | 2.875 in |
| Bearing Width | 3.562 in |
| Weight | 20.988 LB |
| EAN or UPC | 4547359098730 |
| Material | Case Carburized Steel |
| Bearing Type | Cup |
| Housing Fillet Radius [Max] | 0.03 in |
| Origin | Cups |
| Cup Width | 2.875 in |
| Bearing Width | 3.562 in |
| Weight | 20.988 LB |
| EAN or UPC | 4547359098730 |