- Cup Bearing
- 2 9/16 in Outside Diameter
- 0.62 in Cup Width
| Cup Width | 0.62 in |
| Housing Fillet Radius [Max] | 0.05 in |
| Material | Case Carburized Steel |
| Bearing Width | 0.78 in |
| Origin | Cups |
| Bearing Type | Cup |
| Weight | 0.235 LB |
| EAN or UPC | 4547359481785 |
| Cup Width | 0.62 in |
| Housing Fillet Radius [Max] | 0.05 in |
| Material | Case Carburized Steel |
| Bearing Width | 0.78 in |
| Origin | Cups |
| Bearing Type | Cup |
| Weight | 0.235 LB |
| EAN or UPC | 4547359481785 |