- 46 mm Opening
- 12 Points
- Black Industrial Finish
- 341 mm Length
- Metric Heavy-Duty Offset Striking
| Finish | Black Industrial |
| Wrench Opening | 46 mm |
| Wrench Type | Metric Heavy-Duty Offset Striking |
| Overall Length | 341 mm |
| Head Thickness | 30 mm |
| Inch/Metric | Metric |
| No. of Points | 12 |
| Head Width | 68 mm |
| Weight | 6.41 LB |

