- 7/8" ID x 1" OD x 1" Long
- Nylon Bushing
| Length | 1 in |
| Has Flange | Yes |
| Groove Type | No Groove |
| Temperature Range [Max] | 550 °F |
| Inch/Metric | Inch |
| I.D. | 7/8 in |
| Material | Nylon |
| Bore Type | Round Bore |
| Flange Thickness | 0.0625 in |
| O.D. | 1 in |
| Weight | 0.011 LB |
| EAN or UPC | 781711569085 |

