- 3/16" ID x 5/16" OD x 5/16" Long
- Nylon Bushing
| I.D. | 3/16 in |
| O.D. | 0.3125 in |
| Groove Type | No Groove |
| Temperature Range [Max] | 550 °F |
| Material | Nylon |
| Inch/Metric | Inch |
| Bore Type | Round Bore |
| Has Flange | No |
| Length | 5/16 in |
| Weight | 0.004 LB |
| EAN or UPC | 781711568835 |
| I.D. | 3/16 in |
| O.D. | 0.3125 in |
| Groove Type | No Groove |
| Temperature Range [Max] | 550 °F |
| Material | Nylon |
| Inch/Metric | Inch |
| Bore Type | Round Bore |
| Has Flange | No |
| Length | 5/16 in |
| Weight | 0.004 LB |
| EAN or UPC | 781711568835 |