- 7/16" ID x 9/16" OD x 9/16" Long
- Nylon Bushing
| I.D. | 7/16 in |
| O.D. | 0.5625 in |
| Has Flange | No |
| Groove Type | No Groove |
| Length | 9/16 in |
| Bore Type | Round Bore |
| Material | Nylon |
| Temperature Range [Max] | 550 °F |
| Inch/Metric | Inch |
| Weight | 0.006 LB |
| EAN or UPC | 781711568873 |
| I.D. | 7/16 in |
| O.D. | 0.5625 in |
| Has Flange | No |
| Groove Type | No Groove |
| Length | 9/16 in |
| Bore Type | Round Bore |
| Material | Nylon |
| Temperature Range [Max] | 550 °F |
| Inch/Metric | Inch |
| Weight | 0.006 LB |
| EAN or UPC | 781711568873 |