- 09 Drive Size
- Quill Mount
- Hollow Output
- 112:1 Ratio
| Ratio | 112:1 |
| Bolt Centers w/ Std. Base Kit (in) | 9.25 x 9.84 |
| Input Configuration | Quill Mount |
| Input (Shaft or Bore) Size | 1 3/8 in |
| Output (Shaft or Bore) Size | 2 3/4 in |
| Box Length | 22.01 in |
| Box Width | 12 in |
| Output Configuration | Hollow Output |
| Box Height | 17.97 in |
| Base to Shaft Center Height w/Std. Base Kit | 11 in |
| Frame | 210TC |
| Unit Size | 09 |
| Output RPM @ 1750 rpm Input | 15 rpm |
| Weight | 572.0 LB |
| EAN or UPC | 782934119170 |

