- 10 Drive Size
- Quill Mount
- 182TC/184TC
- Hollow Output
- 63:1 Ratio
| Unit Size | 10 |
| Input (Shaft or Bore) Size | 1 1/8 in |
| Output Configuration | Hollow Output |
| Ratio | 63:1 |
| Box Length | 26.88 in |
| Bolt Centers w/ Std. Base Kit (in) | 11.02 x 10.63 |
| Box Width | 13.39 in |
| Box Height | 19.88 in |
| Frame | 180TC |
| Output RPM @ 1750 rpm Input | 27.78 rpm |
| Base to Shaft Center Height w/Std. Base Kit | 12.4 in |
| Output (Shaft or Bore) Size | 3 1/4 in |
| Input Configuration | Quill Mount |
| Weight | 816.75 LB |
| EAN or UPC | 782934182754 |

