- Ball Bearing Insert
- 1 1/2 in Inner Diameter
- Standard-Duty
- Centrik-Lok Locking Device
| Bore Dia. [Max] | 3 3/16 in |
| Seal Type | Flingers Only - Free Running |
| Series | 200 |
| Bore Dia. [Min] | 1/2 in |
| Bearing Type | Ball Bearing |
| I.D. | 1 1/2 in |
| Duty | Standard-Duty |
| Lubrication | Special Grease |
| Locking Device | Centrik-Lok Locking |
| Weight | 2.21 LB |
| EAN or UPC | 793699919578 |

