- Cylindrical Roller Bearing
- 25 mm Inside Diameter
| Bore Dia. [Max] | 25.0000 mm |
| I.D. | 25 mm |
| Bore Dia. [Min] | 5.0000 mm |
| Bore Range [Max] | 200 mm |
| Outer Ring | Two Retaining Rings in Outer Ring OD |
| Bearing Design | Removable Inner Ring - Straight |
| Series | Wide Width |
| Bore Range [Min] | 25 mm |
| Inner Ring | Two Ribbed Inner Ring ID |
| Weight | 0.456 LB |
| EAN or UPC | 662327058814 |

