- Ball Bearing Insert
- 2 in Inner Diameter
- Intermediate-Duty
- Setscrew Locking Device
| Bore Dia. [Min] | 1/2 in |
| Bore Dia. [Max] | 2 15/16 in |
| Duty | Intermediate-Duty |
| Series | 200 |
| Lubrication | Food Grade Grease |
| Seal Type | E Lip Seals |
| I.D. | 2 in |
| Locking Device | Setscrew Locking |
| Bearing Type | Ball Bearing |
| Weight | 1.7 LB |
| EAN or UPC | 662864826464 |

