- Ball Bearing Insert
- 1 15/16 in Inner Diameter
- Medium-Duty
- Setscrew Locking Device
| Locking Device | Setscrew Locking |
| Series | 200 |
| Bore Dia. [Max] | 4 in |
| Lubrication | Relubricatable |
| Duty | Medium-Duty |
| Bore Dia. [Min] | 1/2 in |
| I.D. | 1 15/16 in |
| Bearing Type | Ball Bearing |
| Seal Type | N Lip Seals |
| Weight | 2.85 LB |
| EAN or UPC | 793699084757 |

