- 75 mm Inner Diameter
- 115 mm Outer Diameter
- 25 mm Width
| Inch/Metric | Metric |
| I.D. | 75 mm |
| Static Load Rating | 160.2 kN |
| Limiting Speed - Oil | 4000 rpm |
| O.D. | 115 mm |
| Cage Material | Steel |
| Limiting Speed - Grease | 3000 rpm |
| Dynamic Load Rating | 103.1 kN |
| Material | Steel |
| Weight | 1.94 LB |
| EAN or UPC | 637410070035 |

