- 80 mm Inner Diameter
- 125 mm Outer Diameter
- 29 mm Width
| Limiting Speed - Grease | 2600 rpm |
| I.D. | 80 mm |
| Material | Steel |
| Static Load Rating | 220 kN |
| Cage Material | Steel |
| Inch/Metric | Metric |
| Dynamic Load Rating | 141 kN |
| Limiting Speed - Oil | 3600 rpm |
| O.D. | 125 mm |
| Weight | 2.95 LB |
| EAN or UPC | 637410070141 |

