- 30 mm Inner Diameter
- 72 mm Outer Diameter
- 28.75 mm Width
| Limiting Speed - Grease | 5300 rpm |
| I.D. | 30 mm |
| O.D. | 72 mm |
| Material | Steel |
| Cage Material | Steel |
| Dynamic Load Rating | 85.5 kN |
| Static Load Rating | 96.4 kN |
| Inch/Metric | Metric |
| Limiting Speed - Oil | 7000 rpm |
| Weight | 1.21 LB |
| EAN or UPC | 637410075696 |

