- 90 mm Inner Diameter
- 125 mm Outer Diameter
- 22 mm Width
| Material | Steel |
| Inch/Metric | Metric |
| Static Load Rating | 172 kN |
| Dynamic Load Rating | 109 kN |
| Limiting Speed - Grease | 3000 rpm |
| Limiting Speed - Oil | 2500 rpm |
| Rows of Balls | Single |
| O.D. | 125 mm |
| Outside Dia. | 125 mm |
| I.D. | 90 mm |
| Static Load Rating [Max] | 172 kN |
| Fillet Radius | 1 mm |
| Inside Dia. | 90 mm |
| Radial Internal Clearance | Standard |
| Weight | 1.85 LB |
| EAN or UPC | 637410083868 |

