- 95 mm Inner Diameter
- 130 mm Outer Diameter
- 22 mm Width
| I.D. | 95 mm |
| Outside Dia. | 130 mm |
| Limiting Speed - Grease | 2900 rpm |
| Inch/Metric | Metric |
| Inside Dia. | 95 mm |
| Static Load Rating | 179 kN |
| Material | Steel |
| Rows of Balls | Single |
| Dynamic Load Rating | 118 kN |
| Radial Internal Clearance | Standard |
| O.D. | 130 mm |
| Fillet Radius | 1 mm |
| Limiting Speed - Oil | 2400 rpm |
| Static Load Rating [Max] | 179 kN |
| Weight | 1.9 LB |
| EAN or UPC | 637410083929 |

