- 75 mm Inner Diameter
- 115 mm Outer Diameter
- 30 mm Width
| Inside Dia. | 75 mm |
| Radial Internal Clearance | Standard |
| Dynamic Load Rating | 145 kN |
| Outside Dia. | 115 mm |
| Static Load Rating | 194 kN |
| Limiting Speed - Grease | 3400 rpm |
| Inch/Metric | Metric |
| Static Load Rating [Max] | 194 kN |
| Fillet Radius | 1 mm |
| I.D. | 75 mm |
| Limiting Speed - Oil | 3000 rpm |
| O.D. | 115 mm |
| Rows of Balls | Single |
| Material | Steel |
| Weight | 2.34 LB |
| EAN or UPC | 637410083813 |

