- 80 mm Inner Diameter
- 125 mm Outer Diameter
- 34 mm Width
| Outside Dia. | 125 mm |
| Dynamic Load Rating | 173 kN |
| O.D. | 125 mm |
| I.D. | 80 mm |
| Inside Dia. | 80 mm |
| Material | Steel |
| Limiting Speed - Oil | 3000 rpm |
| Fillet Radius | 1 mm |
| Rows of Balls | Single |
| Static Load Rating [Max] | 225 kN |
| Radial Internal Clearance | Standard |
| Inch/Metric | Metric |
| Limiting Speed - Grease | 3200 rpm |
| Static Load Rating | 225 kN |
| Weight | 3.15 LB |
| EAN or UPC | 637410083875 |

