- 75 mm Inner Diameter
- 130 mm Outer Diameter
- 25 mm Width
| Static Load Rating | 155 kN |
| Cage Material | Brass |
| Static Load Rating [Max] | 155 kN |
| Material | Steel |
| Radial Internal Clearance | Standard |
| Outside Dia. | 130 mm |
| Rows of Balls | Single |
| O.D. | 130 mm |
| O.D. Inner Race | 88.5 |
| I.D. | 75 mm |
| Dynamic Load Rating | 129 kN |
| Inch/Metric | Metric |
| Limiting Speed - Grease | 4800 rpm |
| Inside Dia. | 75 mm |
| Fillet Radius | 1.5 mm |
| Limiting Speed - Oil | 5600 rpm |
| Inner Race Design | Separable Both Directions |
| Weight | 2.87 LB |
| EAN or UPC | 637410080867 |

