- 80 mm Inner Diameter
- 125 mm Outer Diameter
- 60 mm Width
| Static Load Rating [Max] | 450 kN |
| Radial Internal Clearance | Standard |
| Inside Dia. | 80 mm |
| Material | Steel |
| Limiting Speed - Grease | 3200 rpm |
| Limiting Speed - Oil | 2500 rpm |
| O.D. | 125 mm |
| Outside Dia. | 125 mm |
| Type | Full Complement |
| I.D. | 80 mm |
| Static Load Rating | 450 kN |
| Fillet Radius | 1 mm |
| Inch/Metric | Metric |
| Rows of Balls | Double |
| Dynamic Load Rating | 295 kN |
| Weight | 5.71 LB |
| EAN or UPC | 637410083899 |

