- 90 mm Inner Diameter
- 125 mm Outer Diameter
- 35 mm Width
| Inch/Metric | Metric |
| Radial Internal Clearance | Standard |
| Static Load Rating [Max] | 295 kN |
| I.D. | 90 mm |
| O.D. | 125 mm |
| Fillet Radius | 1 mm |
| Material | Steel |
| Static Load Rating | 295 kN |
| Inside Dia. | 90 mm |
| Limiting Speed - Grease | 3000 rpm |
| Dynamic Load Rating | 155 kN |
| Limiting Speed - Oil | 2300 rpm |
| Outside Dia. | 125 mm |
| Type | Full Complement |
| Rows of Balls | Double |
| Weight | 2.87 LB |
| EAN or UPC | 637410083905 |

