- 120 mm Inner Diameter
- 180 mm Outer Diameter
- 80 mm Width
| O.D. | 180 mm |
| Type | Full Complement |
| Limiting Speed | 900 rpm |
| Material | Steel |
| Radial Internal Clearance | Standard |
| Inside Dia. | 120 mm |
| Inch/Metric | Metric |
| Dynamic Load Rating | 410 kN |
| Outside Dia. | 180 mm |
| Fillet Radius | 0.6 mm |
| Static Load Rating | 740 kN |
| I.D. | 120 mm |
| Static Load Rating [Max] | 740 kN |
| Rows of Balls | Double |
| Weight | 15.52 LB |
| EAN or UPC | 637410084230 |

