- 130 mm Inner Diameter
- 200 mm Outer Diameter
- 95 mm Width
| I.D. | 130 mm |
| Rows of Balls | Double |
| Static Load Rating [Max] | 960 kN |
| Static Load Rating | 960 kN |
| Limiting Speed | 800 rpm |
| Material | Steel |
| Outside Dia. | 200 mm |
| Inch/Metric | Metric |
| Fillet Radius | 0.6 mm |
| O.D. | 200 mm |
| Type | Full Complement |
| Radial Internal Clearance | Standard |
| Inside Dia. | 130 mm |
| Dynamic Load Rating | 540 kN |
| Weight | 23.15 LB |
| EAN or UPC | 637410084346 |

