- 120 mm Inner Diameter
- 180 mm Outer Diameter
- 28 mm Width
| O.D. | 180 mm |
| O.D. Inner Race | 135 |
| Cage Material | Brass |
| Dynamic Load Rating | 139 kN |
| Fillet Radius | 2 mm |
| Material | Steel |
| Radial Internal Clearance | Standard |
| Inside Dia. | 120 mm |
| Rows of Balls | Single |
| Limiting Speed - Grease | 3400 rpm |
| Static Load Rating [Max] | 192 kN |
| Limiting Speed - Oil | 4000 rpm |
| I.D. | 120 mm |
| Inch/Metric | Metric |
| Inner Race Design | Separable Both Directions |
| Static Load Rating | 192 kN |
| Outside Dia. | 180 mm |
| Weight | 5.62 LB |
| EAN or UPC | 637410085312 |

