- Journal Roller Bearing
- 4.5" I.D.
- 6" O.D.
- 3" Width
- 0.75" Roller Diameter
| Bearing Design | Roller Assembly |
| End Type | Open End |
| O.D. | 6 in |
| Enclosure | Open |
| Origin | Cylindrical Radial |
| Radial Internal Clearance Specification | Normal Clearance |
| Roller Dia. | 3/4 in |
| Tolerance | Iso Class 0 (RBEC 1) |
| Cage Material | Steel |
| I.D. | 4 1/2 in |
| Radial Internal Clearance | Normal |
| Weight | 7.2 LB |
| EAN or UPC | 637410045378 |

