| Inch/Metric | Metric |
| Corner Radius [Min] | 6 mm |
| Bearing Type | Radial, Self-Aligning |
| Dynamic Load Rating | 4.05e+006 N |
| O.D. | 850 mm |
| I.D. | 630 mm |
| Static Load Rating [Max] | 9.8e+006 N |
| Weight | 643.743 LB |
| EAN or UPC | 4012801347112 |
| Inch/Metric | Metric |
| Corner Radius [Min] | 6 mm |
| Bearing Type | Radial, Self-Aligning |
| Dynamic Load Rating | 4.05e+006 N |
| O.D. | 850 mm |
| I.D. | 630 mm |
| Static Load Rating [Max] | 9.8e+006 N |
| Weight | 643.743 LB |
| EAN or UPC | 4012801347112 |