- Angular Contact Bearing Type
- 110 mm Inner Diameter
- 200 mm Outer Diameter
- 38 mm Width
| Width | 38.000 mm |
| Inch/Metric | Metric |
| Limiting Speed | 3600 rpm |
| Bearing Type | Angular Contact |
| Dynamic Load Rating | 155000 N |
| Limiting Speed - Oil | 3600 rpm |
| I.D. | 110 mm |
| O.D. | 200 mm |
| Static Load Rating [Max] | 154000 N |
| Weight | 10.362 LB |
| EAN or UPC | 4026677515308 |

