| Bearing Type | Radial |
| I.D. | 150 mm |
| Rows of Balls | Double |
| O.D. | 225 mm |
| Dynamic Load Rating | 335000 N |
| Inch/Metric | Metric |
| Cage Type | Caged |
| Static Load Rating [Max] | 585000 N |
| Weight | 17.94 LB |
| EAN or UPC | 4012801581691 |
| Bearing Type | Radial |
| I.D. | 150 mm |
| Rows of Balls | Double |
| O.D. | 225 mm |
| Dynamic Load Rating | 335000 N |
| Inch/Metric | Metric |
| Cage Type | Caged |
| Static Load Rating [Max] | 585000 N |
| Weight | 17.94 LB |
| EAN or UPC | 4012801581691 |