| Dynamic Load Rating | 129000 N |
| Inch/Metric | Metric |
| Bearing Type | Radial |
| I.D. | 100 mm |
| Static Load Rating [Max] | 255000 N |
| O.D. | 140 mm |
| Rows of Balls | Double |
| Cage Type | Caged |
| Weight | 4.77 LB |
| EAN or UPC | 4012801231909 |
| Dynamic Load Rating | 129000 N |
| Inch/Metric | Metric |
| Bearing Type | Radial |
| I.D. | 100 mm |
| Static Load Rating [Max] | 255000 N |
| O.D. | 140 mm |
| Rows of Balls | Double |
| Cage Type | Caged |
| Weight | 4.77 LB |
| EAN or UPC | 4012801231909 |