- Radial Bearing Type
- 65 mm Inner Diameter
- 120 mm Outer Diameter
- 31 mm Width
| Inch/Metric | Metric |
| Static Load Rating [Max] | 182000 N |
| Corner Radius [Min] | 1.5 mm |
| I.D. | 65 mm |
| Limiting Speed | 9200 rpm |
| Bearing Type | Radial |
| Dynamic Load Rating | 177000 N |
| O.D. | 120 mm |
| Cage Type | Caged |
| Rows of Balls | Single |
| Weight | 3.491 LB |
| EAN or UPC | 4012801179621 |

