- 45 mm Inner Diameter
- 85 mm Outer Diameter
- 19 mm Width
| Static Load Rating [Max] | 57000 N |
| Limiting Speed - Oil | 9800 rpm |
| Cone Corner Radius | 1.1 mm |
| Width | 19.000 mm |
| Type | 4-Point |
| Radial Internal Clearance | C3 |
| I.D. | 45 mm |
| Dynamic Load Rating | 66000 N |
| Inch/Metric | Metric |
| O.D. | 85 mm |
| Corner Radius [Min] | 1.1 mm |
| Weight | 1.015 LB |
| EAN or UPC | 4012801012973 |

