- 80 mm Inner Diameter
- 140 mm Outer Diameter
- 26 mm Width
| O.D. | 140 mm |
| Type | 4-Point |
| Inch/Metric | Metric |
| Static Load Rating [Max] | 137000 N |
| Limiting Speed - Oil | 8600 rpm |
| Corner Radius [Min] | 2 mm |
| Width | 26.000 mm |
| I.D. | 80 mm |
| Dynamic Load Rating | 136000 N |
| Weight | 3.858 LB |
| EAN or UPC | 4012801267564 |

