- 90 mm Inner Diameter
- 160 mm Outer Diameter
- 30 mm Width
| Inch/Metric | Metric |
| Corner Radius [Min] | 2 mm |
| Limiting Speed - Oil | 7400 rpm |
| O.D. | 160 mm |
| Cone Corner Radius | 2 mm |
| Static Load Rating [Max] | 185000 N |
| Radial Internal Clearance | C3 |
| Type | 4-Point |
| I.D. | 90 mm |
| Width | 30.000 mm |
| Dynamic Load Rating | 181000 N |
| Weight | 5.974 LB |
| EAN or UPC | 4012801267601 |

