- 35 mm Inner Diameter
- 80 mm Outer Diameter
- 21 mm Width
| O.D. | 80 mm |
| Dynamic Load Rating | 65000 N |
| Type | 4-Point |
| Width | 21.000 mm |
| Inch/Metric | Metric |
| I.D. | 35 mm |
| Static Load Rating [Max] | 51000 N |
| Limiting Speed - Oil | 10800 rpm |
| Corner Radius [Min] | 1.5 mm |
| Weight | 1.102 LB |
| EAN or UPC | 4012801315821 |

